آرشیو مقالات
شانس همان کار مثبتی است که تو در طبیعت انجام دادی و طبیعت آن را به بر میگرداند. در واقع طبیعت یک کار خوب یا یک انرژی مثبت بدهکاره و باید آن را به شما باز گرداند. به نظریه یکی از نطریه پردازان برای اثبات نیکی و شر، نظم و شعوری در طبیعت حاکم است، قابل انکار نیست. هیچ کس، حتی کسانی ک خداو قبول ندارند نمی توانند جاذبه زمین را انکار کنند یا اینکه آب در صد درجه بجوش می آید. در رواقع این شعور در آتش و آب طبیعت است؛ که خورشید در رأس ساعت می آید و در رآس ساعت می رود. چون شعور دارد. پس قانون، نظم و شع
مغز و نخاع محفوظترین بخش های بدن ما هستند. نخاع در بالای گردن، از سوراخ بزرگ کف جمجمه عبور می کند و به مغز می رسد. در واقع استخوان محکم جمجمه مغز را احاطه کرده است. محصور شدن مغز در محفظه ای استخوانی مشکلاتی را به همراه دارد. در واقع سپردن مغز نرم به دست استخوان درست نیست. به همین دلیل استخوان و مغز به طور مستقیم با هم تماس ندارند. چند پرده به نام مننژ که از جنس بافت پیوندی محکم است، به سطح خارجی مغز و نخاع چسبیده است.
پریدن از خواب برای هر فردی اتفاق می افتد و این امر کاملاٌ طبیعی است. ولی تکرار بیش از حد آن، حتما دلیل خاصی دارد. به گفته محققان، بیدار شدن از خواب در زمان خاصی از شب، نشانه آن است که انرژی بدن شما کاهش یافته است. اما بیدار شدن در ساعت هایی از شب و تکرر آن در طولانی مدت مضر است و مغز آسیب می بیند.
در سراسر جهان، بسیاری افراد هستند که در حین رانندگی با موبایل خود در حال تماس گرفتن هستند و یا به GPS خود نگاه می کنند. انجام چندین کار به طور همزمان یا به عبارتی ذهن چند کاره از زمان نیاکان ما بوده است.
امروزه بسیاری از جوانان از ازدواج میهراسند و نمیخواهند چشم بسنه ازدواج کنند و یکی از دغدغههای آنها، پیدا کردن مشخصه هایی است که آن ها را در امر ازدواج موفق یاری کند. به گفته یک جامعه شناس، ازدواج یک هندونه سر بسته نیست و طول زمان عامل شناخت نخواهد بود. صاحب نظران معتقدند با این همه دستاورد علمی که در زمینه فرایندهای ارتباطی زوجین و عوامل موثر آن وجود دارد، می توان یک ازدواج موفق یا ناموفق را پیش بینی کرد.
خیال پردازی، بر اساس فرهنگ مریام وبستر: رویایی شیرین، لذت‌بخش و نوعی اشتیاق برای تصویرسازی است. پس به کسی اجازه ندهید که رویای شما را از بین ببرد. چرا که رویا مانند تعطیلات کوتاه مدتی است که مزایای فراوانی دارد و به لحاظ علمی نیز ثابت‌شده‌ است.