آرشیو مقالات
آلزایمر، یک نوع اختلال عملکرد مغز است که به ندرت از توانایی ذهنی مغز می کاهد. بارزترین آن اختلال حافظه است که به تدریج پیشرفت می کند. عوامل ایجاد بیماری آلزایمر به صورت متفاوت در افراد بروز می کند. که هم اکنون در هر 2 ثانیه، یک نفر در نقطه ای از جهان به آلزایمر مبتلا می شوند و این بیماری سیر صعودی دارد.
همیشه در زندگی ما متاسفأنه برای ادم های نابخرد و برای آدم هایی که حواسشان بخودشان نیست، یک چیزهایی پیدا می شود که اگر بهشان عمیق تر نگاه کنیم هیچ ارزشی در این دنیا ندارند، اما آنقدر برای شما مهم می شوند که حتی از خودتان، خود ارزشمندتان به مراتب مهم ترند.
رنگ ها روی حافظه انسان تأثیر بسزایی دارد. در واقع رنگ ها روزانه به شکل های مختلف روی حافظه ما تأثیر می گذارند و حتی بسیاری کمپانی ها برای بازاریابی محصولات، به رنگ ها توجهی ویژه ای دارند و عمداٌ از رنگ هایی استفاده می کنند که ماندگاری بیشتری در حافظه داشته باشند. تحقیقات نشان داده است که انسان ها ذاتاٌ به تصاویر رنگی عکس العمل بیشتری نشان می دهند و تصاویر رنگی از تصاویر سیاه و سفید بهتر در یادها می ماند.
همه ما میخواهیم با سلامتی پا به سن بگذاریم. ورزش، تغذیه درست و اجتناب از استرس به حفظ بدنی سالم کمک میکنند، اما در مورد مغز چی؟تحقیقات جدید حاکی از استراتژی های مشابهی برای ارتقای سلامت مغز می باشد. چرا برخی از مردم از حافظه خود برای دوران پیری محافظت کرده درحالیکه بقیه افراد این کار را نمیکنند؟ تحقیقات زیادی جهت پاسخ به این سوال انجام گرفته است. در حالیکه علم هنوز به دنبال راهی جهت متوقف ساختن فرایند پیری و جلوگیری از اختلالات خطرساز از قبیل بیماری آلزایمر و زوال عقل است ، دانشمندان علوم ا
" ان ال پی " علم و هنر رسیدن به کمال و موفقیت است. در واقع یک تکنولوژی بسیار واقع بینانه بر مبنای توانایی فرد جهت خلق نتایج مطلوب است که به شما نشان می دهد که چگونه موفقیت های خود را درک کنید و از آن الگو بسازید تا مجدداٌ موفقیت های خود را تکرار کنید و با استفاده از آن می توان آینده درخشانی را برای خود رقم زنید. به عبارت دیگر ان ال پی، مجموعه ای از الگوها، مهارت ها و شیوه هایی برای درست رفتار کردن و اندیشیدن است.
آیا تا به حال آدم های موفقی که به رویاهایشان رسیده اند، دیده اید؟ یا اینکه دلتان خواسته از آن ها بپرسید که رمز موفقیشان چیست و دنیا را چطور می بینند؟ باورهای آدمی در چگونگی در چگونگی کار سیستم عصبی و مغز نقش اساسی دارد. هنگامی که آدمی باور ندارد که می تواند کاری را انجام دهد، پیغامی برای سیستم عصبی صادر می شود که قادر به انجام کار نیستید و همینطور بالعکس، وقتی به این باور می رسید که می توانید آن کار را انجام دهید، پیغامی در جهت انجام آن کار به سیستم عصبیتان ارسال می شود.