آرشیو مقالات
پیشرفت تکنولوژی و رشد سریع علوم، ضرورت دستیابی به مهارت تندخوانی و درک مطلب را بیش از پیش افزایش داده است. در واقع تندخوانی سرعت مطالعه را افزایش داده و امکان یادگیری را در زمانی کوتاه فراهم می سازد.
همه ما در زندگی روزمره خود مشاهده کرده ایم که حافظه چه نقش بسزایی در زندگی ما دارد و ضعیف شدن آن چه مشکلاتی می تواند ایجاد کند. کم شدن حافظه به عوامل بسیاری بستگی دارد و لزوما به معنای تحلیل رفتن حافظه در مغز نیست. در واقع ثابت شده است که مغز بر خلاف دیگر اعضا هر چه بیشتر بکار گیری شود توانایی آن افزایش می یابد.
نفوذ کلام و توانایی متقاعد کردن دیگران با هر موقعیت اجتماعی که داشته باشید می‌تواند در کار و زندگی تان حتی در دنیا تغییرات بزرگی ایجاد کند. مسلما فردی که سخنور خوبی باشد نسبت به افراد دیگر پیشرفت بیشتری در جامعه، محیط کار و زندگی دارد. برای مثال در فروش برای متقاعد کردن مشتری که موجب ارتقا شغلی فرد می شود و یا بیان احساسات زوجین که باعث تحکیم خانواده می شود.
امروزه شخصیت شناسی به علمی تبدیل شده است که باعث بهبود روابط بین فردی شده است. چرا که شخصیت شناسی به شما کمک می کند پرده های ظاهری را کنار بزنید و عمق شخصیت یک فرد را درک کنید. روانشناسان معتقدند که کافی است نظر فرد را نسبت به شخصیت دیگران بپرسید، هر آن چه فرد درباره دیگران بگوید بسیار شبیه به شخصیت واقعی خود خواهد بود. علاوه بر آن تکنیک های بسیاری وجود دارد که به برخی از آنها میپردازیم.
هر یک از انسان ها به طور ذاتی استعدادهایی دارند که موجب برتری خود نسبت به دیگران می شود. افراد موفق این استعدادها را پیدا کرده و در جهت رسیدن به اهدفشان تلاش می کنند. چرا که موفقیت در زندگی بدون برنامه ریزی حساب شده، حاصل نمی شود. و بهترین راه برای رسیدن به موفقیت، تعیین اهداف، برنامه ریزی و تلاش برای رسیدن به آن هاست.
قانون جذب یکی از قوانین کیهانی است و به طور ساده بیان می کند، به هر آنچه که تمرکز داشته باشید، همان را به سمت خود جذب می کنید. در واقع قانون جذب چیز های مشابه هم دیگر را جذب خواهد کرد، به این گونه که اگر احساس ذوق و شوق، شور و هیجان در سر دارید، این افکار به معنای ساطع کردن انرژی مثبت است و به سمت شما می آید.